browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Akcie

Clock expres – historická jazda

Jedná sa o 2-dňovú akciu v ČR s rušňom 749.251-5 (Pegas / Zamračená / Bardotka) a 2 vozňami radu Balm s možnosťou výčapu priamo vo vlaku. Začiatok akcie je naplánovaný v Zábřehu na Moravě po príchode Ex 220 zo Žiliny (10:41). Výlet sa pôvodne mal uskutočniť 7. – 8. augusta 2021, avšak doposiaľ nebolo prihlásených … Continue reading »

Categories: Akcie | Komentáre vypnuté na Clock expres – historická jazda

KPŽ dobýva Prahu

V druhý septembrový týždeň roku 2019 sme zrealizovali dlho plánovanú akciu s pracovným názov „KPŽ dobýva Prahu“. Išlo o absolvovanie série exkurzií v Prahe a okolí, ktoré by z „časopriestorových“ dôvodov boli samostatne realizovateľné len veľmi problematicky. Štvordňovej akcie sa zúčastnilo spolu desať „klubistov“. Akcia započala už v utorok 10.09.2019, ktorý bol pomyselným nultým dňom výpravy. V tento deň sme sa … Continue reading »

Categories: Akcie | Komentáre vypnuté na KPŽ dobýva Prahu

S „Haničkou“ po Spiši

Začiatkom apríla, konkrétne 6.4.2019, usporiadalo predsedníctvo Klubu priateľov železníc pri Žilinskej univerzite pre členov klubu, bývalých členov a pozvaných hostí ďalšiu mimoriadnu jazdu. Trasa mimoriadneho vlaku tentokrát viedla z Popradu do Spišskej Belej a Levoče a jazdu zabezpečil Klub železničných historických vozidiel Poprad v spolupráci s dopravcom LTE Logistik a Transport Slovakia. Doprava mimoriadnych vlakov bola zverená „Haničke“ 810.489. Tento motorový vozeň … Continue reading »

Categories: Akcie | Komentáre vypnuté na S „Haničkou“ po Spiši

Hontiansky expres 2018

V dňoch 4. a 5.8.2018 sa konala ďalšia jazda KPŽŽU. Tentokrát sme oprášili trať 153 zo Zvolena do Šiah, kde je od februára 2003 zastavená osobná doprava. Odvtedy tu vlaky osobnej dopravy objavujú iba zriedka, väčšinou v podobe raritných historických vlakov Klubu historickej techniky pri Rušňovom depe Zvolen pre verejnosť alebo v podobe zvláštnych vlakov, … Continue reading »

Categories: Akcie | Komentáre vypnuté na Hontiansky expres 2018

Jazda mimoriadnych vlakov na trati Zvolen – Šahy a na festival Atmosféra

Klub priateľov železníc pri Žilinskej univerzite a Železničné múzeum Stará Turá Vás pozývajú na jazdy mimoriadnych osobných vlakov po trati Zvolen – Šahy, ktorú organizujú v spolupráci s dopravcom LTE Logistik a Transport Slovakia. Na tejto trati už viac ako 15 rokov nepremávajú osobné vlaky. Jazdy sa uskutočnia v dňoch 4.8. a 5.8.2018, pričom vedený … Continue reading »

Categories: Akcie | Komentáre vypnuté na Jazda mimoriadnych vlakov na trati Zvolen – Šahy a na festival Atmosféra

Mimoriadna jazda KPŽŽU po bratislavskom uzle 24.2.2018

Na sobotu 24. februára 2018 klub zorganizoval ďalšiu jazdu, tentokrát po bratislavských železničných spojkách a aj s účasťou verejnosti. Dlho pripravovaná akcia bola uskutočnená vďaka ústretovosti Regiojetu, ktorý nám na jazdu ochotne zapožičal vlastnú motorovú jednotku radu 845 (628.302). Ostatne, jazdu inicioval a sprostredkovával bývalý člen KPŽ a dnes zamestnanec Regiojetu Bystrík Strečanský. O jazdu … Continue reading »

Categories: Akcie | Komentáre vypnuté na Mimoriadna jazda KPŽŽU po bratislavskom uzle 24.2.2018

Mimoriadne vlaky KPŽ 24.09.2017

V nedeľu 24.9.2017 sa uskutočnila pompézna a dlho plánovaná akcia – jazda vlastného mimoriadneho vlaku po trati 144 ŽSR z Prievidze do Nitrianskeho Pravna – ktorá v novodobej histórií klubu prakticky nemá obdobu. Jazda bola okorenená nasadením „klasickej súpravy“ v čele s rušnom legendárneho radu T478.1 – „bardotky“ 751.131-4 v opatere Prievidzského parostrojného spolku, ktorý … Continue reading »

Categories: Akcie | Komentáre vypnuté na Mimoriadne vlaky KPŽ 24.09.2017

Cyklovýlet KPŽ 8.8.2017

8. augusta 2017 dopoludnia sa štyria členovia klubu, pricestovaní z rôznych častí Slovenska, a jeden externý člen stretli na ružomberskej stanici, aby spoločne vyskúšali pomerne novú cyklocestu Cyklokorytnička. Z ružomberskej stanice sme sa, vedení domácim externistom, vydali (odchýlne od oficiálnej trasy cez mesto) cez sídlisko Roveň popri koľajach pomerne veľkého, ale dnes už minimálne využívaného vlečkového systému … Continue reading »

Categories: Akcie | Komentáre vypnuté na Cyklovýlet KPŽ 8.8.2017

Exkurzia u dopravcu AWT na Ostravsku 10.4.2017

V pondelok 10. apríla 2017 sa deväť členov nášho klubu zúčastnilo exkurzie na prevádzkach dopravcu Advanced World Transport (AWT), ktorý sa venuje prioritne obsluhe železničných vlečiek v tzv. Ostravsko-karvinskom revíri, ale je tiež významným hráčom na poli železničnej nákladnej dopravy v Českej republike i na Slovensku. Dopravca disponuje dovedna 159 rušňami a má cez 5000 vozňov, niekoľko stoviek ďalších má … Continue reading »

Categories: Akcie | Komentáre vypnuté na Exkurzia u dopravcu AWT na Ostravsku 10.4.2017

Exkurzia v podniku ArcelorMittal Ostrava 14.11.2016

V pondelok 14.11.2016 sa 17 členov stretlo po šiestej hodine rannej na žilinskej stanici, odkiaľ sme s prestupom v Českom Těšíne cestovali do stanice Ostrava-Kunčice. Odtiaľ sme pešo prešli k riaditeľstvu ArcelorMittalu, kde sme po absolvovaní krátkej prednášky BOZP a vyfasovaní ochranných pomôcok sme spolu s členmi Opavského železničného klubu (ktorý si exkurziu vybavil nezávisle na nás a len náhodou sme ju … Continue reading »

Categories: Akcie | Komentáre vypnuté na Exkurzia v podniku ArcelorMittal Ostrava 14.11.2016