Štátne skúšky a záverečné práce

Záverečné práce pre akademický rok 2023/2024

Záverečnou prácou sa overujú vedomosti, schopnosti a zručnosti, ktoré študent získal počas štúdia, ako aj schopnosť používať ich pri riešení praktických úloh v rámci daného odboru štúdia.

V nasledujúcom dokumente je spracovaný zoznam vypísaných tém záverečných prác pre akademický rok 2023/2024. V uvedenom dokumente sú témy záverečných prác uvedené BEZ vedúcich, preto každú jednu tému si dohaduje študent sám s potenciálnym vedúcim práce, ktorým má byť zamestnanec (alebo doktorand) katedry. Pokyny k výberu záverečnej práce sú uvedené na konci dokumentu.

Tému nahlasuje priamo vedúci práce. Všetci zamestnanci KŽD a doktorandi o tomto spôsobe vedia a majú s Vami spolupracovať, pokyny dostali. S vlastnou témou práce kontaktujte priamo zamestnancov alebo doktorandov (iba bakalárske práce). Oni Vám poradia, ak sa im práca nebude hodiť k ich zameraniu, resp. komu inému sa máte ozvať.

V nasledujúcom zozname je zverejnený zoznam záverečných prác pre budúci akademický rok 2023/2024. Postup výberu témy záverečnej práce je uvedený na konci samotného dokumentu.

Ak by ste chceli vedúceho mimo KŽD, mimo PEDAS alebo mimo UNIZA, tak dohodnutú tému pošlete Vy spolu s údajmi o vedúcom práce doc. Mašekovi.

Študenti, ktorí v minulý rok neodovzdali záverečnú prácu nemusia žiadať o vystavenie nového zadania, pôvodná téma a zadanie im ostáva platné aj pre tento akademický rok.

V prípade otázok kontaktujte doc. Mašeka.

Záverečné práce v akademickom roku 2022/2023

Študenti sú povinní odovzdať záverečnú prácu v zviazanom obale podľa jednotného vzoru. Výrobu obalu zabezpečuje EDIS. Tento obal si študenti objednať sami. Na bakalársku prácu sa používa mäkká väzba a na diplomovú prácu sa používa tvrdá väzba. Vzor obalu záverečnej práce

Študent je povinný odovzdať záverečnú prácu spolu s ostatnými náležitosťami podľa pokynov určených a vysvetlených na seminároch k záverečným prácam a to nasledovne:

• 24.4.2023 (pondelok) o 10:00 hod. - bakalárske práce,
  • 28.4.2023 (piatok) o 9:00 hod. - diplomové práce.

Ku každej záverečnej práci, vloženej do centrálneho registra záverečných prác, je vystavený protokol originality, ktorého správna interpretácia je vysvetlená v manuáli.

Prihlasovanie na štátnu skúšku:

Na štátnu skúšku je študent povinný prihlásiť sa písomne do 21.4.2023 a to na predpísanom tlačive. Podpísané tlačivo (originál) odovzdajte doc. Mašekovi.

Odloženie sprístupnenia záverečnej práce (utajenie práce):

V nasledujúcom odkaze nájdete tlačivo na odloženie sprístupnenia záverečnej práce.

Záverečné práce sa budú odovzdávať v priestoroch dopravného laboratória podľa rozpisu zverejneného na dverách. Záverečnú prácu je možné odovzdať len v určený deň a určený čas t.j. osobne každý jeden študent. Pri odovzdávaní záverečných prác budú študentom oznámené pokyny ku štátnym skúškam.

Študent je povinný odovzdať

1. dva kusy zviazanej a podpísanej práce (vyhlásenie), v jednej musí byť vložený originál zadania práce;
  2. dva kusy podpísanej a zopnutej licenčnej zmluvy, ktorú vyplní pri vkladaní práce do CRZP, systém ju vygeneruje a študent ju vytlačí, zopne a podpíše;
  3. jeden kus prehlásenia o vložení práce do systému CRZP – vygeneruje sa pri vložení práce, treba ju vytlačiť a priniesť – neviazať k licenčnej zmluve!
  4. jeden kus práce v elektronickej forme na USB alebo CD.

Od akademického roku 2011/12 sú záverečné práce zverejnené v elektronickej podobe na stránke centrálneho registra záverečných prác, spravovanej Ministerstvom školstva, vedy a výskumu a športu SR.

Zodpovedným koordinátorom katedry železničnej dopravy pre agendu záverečných prác a štátnych skúšok je doc. Ing. Jaroslav Mašek, PhD. (BF420, tel. č. +421/41/513 34 19).

Náležitosti záverečnej práce sú uvedené v manuáli pre úpravu záverečných prác na Katedre železničnej dopravy (aktualizácia marec 2023).