Riešiteľský kolektív počas celej doby riešenia predmetného projektu APVV-14-0841 – Komplexný model predikcie finančného zdravia slovenských podnikov dodržiaval stanovený harmonogram riešenia projektu za účelom naplnenia stanoveného hlavného cieľa projektu, ktorým bolo Skonštruovať komplexný model predikcie finančného zdravia slovenských podnikov. Uvedený hlavný cieľ považujeme v plnej miere za splnený, ba čo viac môžeme konštatovať, že prekročený, nakoľko bol vytvorený nielen komplexný model predikcie finančného zdravia slovenských podnikov v dvoch variantoch, ale aj komplexný model predikcie finančného zdravia podnikov tranzitívnych ekonomík, taktiež v dvoch variantoch. Taktiež, za významný prínos projektu považujeme vytvorenie variantných modelov predikcie finančného zdravia pre slovenské podniky na báze veľkosti, odvetvovej klasifikácie NACE alebo geografickej príslušnosti.
Vytvorením štyroch finálnych komplexných modelov predikcie finančného zdravia a osemnástich variantných modelov predikcie finančného zdravia nadobudol projekt významný rozmer, pričom vytvorené modely predikcie finančného zdravia podnikov majú potenciál poskytnúť metodologické inštrumentárium, resp. aparát nielen pre oblasť finančného manažmentu, ale môžu byť pozitívnym východiskom aj pre ďalšie vedné disciplíny a svojou podstatou sú interdisciplinárne. Ich využívanie pri formulovaní a riešení úloh finančného riadenia rôzneho zamerania a na rôznych aplikačných úrovniach predstavuje účinný nástroj na kvantitatívne, ale najmä kvalitatívne zvyšovanie efektívnosti riadiacich činností.
Medzi najvýznamnejšie výsledky projektu patrí publikovanie dvoch vedeckých monografií v slovenskom jazyku a jednej vedeckej monografie v anglickom jazyku vydanej zahraničným vydavateľstvom. Uvedené monografie sa venujú problematike projektu a predovšetkým jedna slovenská a jedna anglická monografia sumarizujú a prezentujú dosiahnuté výsledky projektu z viacerých uhlov pohľadu: národohospodárskeho, podnikového, právneho ale aj matematicko-štatistického. Vedecká monografia obsahuje predstavenie všetkých vytvorených komplexných, ako aj variantných predikčných modelov, ako aj komplexný rešerš predikčných modelov, v ktorej sú zmapované, popísané a verifikované modely predikcie finančného zdravia tranzitívnych ekonomík. Spolu ide o 193 modelov z 12 krajín, konkrétne Slovenska, Česka, Maďarska, Ukrajiny, Ruska, Bieloruska, Rumunska, Litvy, Lotyšska a Estónska. Autorský kolektív si dovolí tvrdiť, že v takejto podobe a rozsahu doposiaľ predikčné modely tranzitívnych krajín publikované neboli. Taktiež je prezentovaná sumarizácia všetkých predikčných modelov tranzitívnych krajín s dôrazom na signifikantné premenné a parametre predikčných modelov, ako aj najčastejšie matematicko-štatistické variácie predikčných modelov.
Nesmieme opomenúť, že predmetné vedecké monografie poskytujú holistický pohľad na predmetnú problematiku sumarizáciou viacerých uhlov pohľadu: národohospodárskeho, podnikového, právneho ale aj matematicko-štatistického.
Plánované výstupy a prínosy projektu boli v každom roku naplnené, v niektorých prípadoch dokonca značne prevýšené. Počas riešenia projektu riešiteľský kolektív publikoval spoločne 2 články v karentovaných časopisoch v zahraničí, 21 článkov v zahraničných časopisoch, pričom 11 z nich sú indexované v databázach Web of Science a SCOPUS, 20 článkov v časopisoch v SR, 10 príspevkov na domácich medzinárodných vedeckých konferenciách a 45 príspevkov na zahraničných vedeckých konferenciách, pričom 12 z nich sú indexované v databázach Web of Science a SCOPUS. Taktiež publikoval 2 vedecké monografie v SR, 1 vedeckú monografiu v anglickom jazyku v zahraničí a 1 kapitolu v zahraničnej kolektívnej monografii. Na predmetné publikácie zaznamenal riešiteľský kolektív počas celej doby riešenia projektu 4 citácie v karentovaných časopisoch v zahraničí, 136 citácií v recenzovaných vedeckých časopisoch a zborníkoch z konferencií, pričom 36 z nich je indexovaných v databázach Web of Science a SCOPUS.
Členovia riešiteľského kolektívu sa počas celej doby riešenia projektu zúčastnili 22 medzinárodných vedeckých konferencií, či už doma alebo v zahraničí, kde aktívne vystúpili s príspevkami venujúcimi sa predmetnej problematike riešenej v projekte a získali podnetné pripomienky k ďalšiemu smerovaniu a riešeniu projektu, čo významnou mierou prispelo k naplneniu stanovených projektových cieľov.
Členovia riešiteľského kolektívu predmetného projektu taktiež v súlade s plánovaným harmonogramom riešenia počas celej doby realizácie projektu vypísali 36 diplomových prác súvisiacich s riešeným projektov. Bola vytvorená post-doktorandská pozícia výskumného pracovníka na projekte. V rámci projektu boli taktiež vypísané dve témy dizertačných prác súvisiace s danou problematikou.
Riešiteľský kolektív v zmysle plánovaného harmonogramu činností zorganizoval medzinárodné vedecké kolokvium s názvom „Bankrot ako socio-ekonomický fenomén 21. storočia“ za účasti 33 významných domácich a zahraničných odborníkov z predmetnej oblasti, na ktorom boli prezentované čiastkové výsledky projektu za účelom ich podrobenia vedeckej diskusii s akcentom na získanie spätnej väzby, ktorej výstupy tvorili taktiež základ pre formulovanie rámcových podmienok uplatniteľnosti komplexného predikčného modelu a analýzu dopadov jeho inkorporovania do finančného riadenia podniku.