Možnosti športového vyžitia

Fit-club ubytovacie zariadenie Hliny V

Vo fit-clube na Hlinách je pre záujemcov k dispozícii fitness centrum, aeróbna hala, squashové ihrisko, viacúčelové ihrisko, regeneračný komplex, telocvičňa pre bojové športy, horolezecká stena, sauna.

Fit-club ubytovacie zariadenie Veľký Diel

Vo fit-clube Veľký Diel sú pre záujemcov k dispozícii fitness centrum, viacúčelová hala, ihrisko na ricochet, telocvičňa T1 Veľký Diel, telocvičňa Májová ul., tenisové kurty, futbalové trávnaté ihrisko, atletická dráha.

Výkonnostný šport

Pre záujemcov o výkonnostný šport sú k dispozícií oddiely športového klubu ACADEMIC UNIZA. Ústav telesnej výchovy pravidelne organizuje jedno aj viacdenné športové kurzy raftingu (Soča, Salza, Váh, Hron, Belá), cyklistické pobyty spojené s turistikou, ale aj zimné lyžiarske kurzy (Nízke Tatry, Alpy).

Ústav telesnej výchovy

Kam za kultúrou a umením

Stanica Žilina-Záriečie

Stanica Žilina-Záriečie, prezývaná aj Stanička, nie je len naozajstnou stanicou, kde stoja vlaky na trati Žilina-Rajec, ale aj kultúrno-spoločenské centrum Žiliny. Nájdeš tu takmer všetko. Koncerty rôznych hudobníkov a kapiel aj veľmi netradičných štýlov. Tanečné vystúpenia, workshopy a dielne širokého zamerania. Výstavy, prednášky o zaujímavých témach, podujatia pre deti, trhy domácich produktov a premietanie filmov. Každý si v programe nájde niečo, čo ho zaujme.

Stanica Žilina-Záriečie

Dom umenia Fatra

Nachádza sa v centre mesta blízko Mariánskeho námestia a sídli tu Štátny komorný orchester Žilina. Je to miesto, kde sa konajú orchestrálne koncerty, vystúpenia komorných súborov a hosťujú aj koncerty zoskupení.

Štátny komorný orchester Žilina

Považská galéria umenia

Galéria ponúka prezentáciu aktuálneho výtvarného umenia s presahmi do umenia 60., 70. a 80. rokov. Taktiež výstavy nových médií, napríklad: inštalácie, videoart, site - specific art a zároveň aj klasické médiá: maľbu, sochu, grafiku, prípadne plagát či fotografiu. Vo výstavných priestoroch galérie sa realizujú výstavy tvorby etablovaných slovenských výtvarníkov – osobností slovenského výtvarného umenia a súčasne aj výtvarníkov mladšej generácie. Súčasťou budovy je EMÓCIA Gallery & Caffe Club ponúkajúci hudobné koncerty rôznych žánrov, electro-swingové a iné tematické udalosti. Facebook: EMÓCIA Gallery & Caffe Club.

Považská galéria umenia

Nová synagóga

Táto kultúrna pamiatka Žiliny, aj napriek práve prebiehajúcej rekonštrukcii, je paralelne využívaná na koncerty, prednášky a výstavy.

Nová synagóga

Mestské divadlo Žilina

Ako každé väčšie mesto, aj Žilina má svoje divadlo, nachádzajúce sa pri Hlinkovom námestí. Hrajú sa v ňom mnohé predstavenia žilinských divadelníkov, ale aj iných divadelných súborov z viacerých slovenských miest.

Mestské divadlo Žilina

Bábkové divadlo

12-členný umelecký súbor pripravuje mnoho predstavení nielen pre deti a školy, ale aj dospelých, ako napríklad večerné stredy pre dospelých.

Bábkové divadlo

Tanečná

Tanečná nie je práve jedno konkrétne miesto, no ako taká sa dá zarátať do kultúry a určíte patrí medzi spoločenské aktivity. V Žiline je niekoľko tanečných škôl či komunít. Štandardné tance sa učia v školách: tanečná škola Peter Cieker, Plešinger a University Dance Center. Informácie o social dancing, ktorý v Žiline združuje tance ako líniová salsa, kubánska salsa, Bachata a Kizomba sú k dispozícii na stránkach www.salsazilina.sk, www.kizombazilina.sk a na Facebooku, Malá Cuba v Žiline. Tanečného partnera mať netreba a po kurzoch bývajú voľné tančiarne, kde si môžete prísť s kýmkoľvek voľne zatancovať a aj precvičiť to, čo ste sa naučili na kurzoch. S týmito tancami je spojených množstvo tanečných párty, festivalov a iných podobných akcií. Swing je tanec určený pre všetkých priaznivcov atmosféry 20. až 40. rokov minulého storočia. Kurzy sa konajú v Centre pohybu a tanca Labyrint Žilina. Facebook: Zilina Got That SWING.

Smer Music Bar, Klub Kolečko

Tieto dva kluby ponúkajú hlavne kapelové kultúrne vyžitie. Hosťujú mnoho koncertov a akcií punkového, rockového, metalového a podobného, zväčša undergoundového štýlu. Taktiež tu nájdete premietania, stand-up či divadelné vystúpenia. Facebook: Smer Music Bar, Klub Kolečko

Pre zlepšenie našich web stránok používame cookies. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača. Informácie i cookies