AstonRail Second Transitional Meeting

Fakulta PEDAS, katedra železničnej dopravy organizovala dňa 24.11.2021 akciu s medzinárodnou účasťou AstonRail Second Transitional Meeting, v rámci programu Erasmus+. Stretnutie slávnostne otvoril pán prorektor prof.
Ing. Jozef Ristvej, PhD. Projekt vedie prof. Marin Marinov z Aston University, Birmingham UK, za Žilinskú univerzitu prof. Ing. Anna Dolinayová, PhD. v spolupráci s kolegami z katedry železničnej dopravy.

Stretnutia sa zúčastnili vzácni hostia nielen z Veľkej Británie, ale najmä Chorvátska, Talianska, Španielska, Nemecka a partneri v rámci EURNEX (European Rail Research Network of Excellence).

Projekt sa zaoberá prepojením vzdelávania v oblasti železničnej dopravy s praxou - Advanced approaches and practices for rail training and education to innovate rail study programmes and improve rail higher education provision. Veríme, že aj našim úsilím podporíme kvalitu vzdelávania a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Pre zlepšenie našich web stránok používame cookies. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača. Informácie i cookies