Masters in Entrepreneurship - informačné stretnutie

Dňa 26. februára 2018 sa v priestoroch Auly 2 Žilinskej univerzity v Žiline uskutočnilo informačné stretnutie so študentami UNIZA, kde im bol predstavený projekt MHEI-ME. Cieľom projektu je poskytnúť študentom možnosť získania vzdelania v online študijnom programe Masters in Entrepreneurship.

Online študijný program Masters in Entrepreneurship vznikol z iniciatívy konzorcia európskych vysokoškolských inštitúcii MHEI, s cieľom odpovedať na požiadavky trhu práce na kvalitu absolventov, ktorí majú spĺňať potreby podnikateľov a manažérov v malých a stredných podnikoch.

Študijný program Masters in Entrepreneurship je koncipovaný svojim obsahom pre potreby podnikateľského sektora a je vytvorený tak, aby pomohol podnikateľom a manažérom, ktorí chcú začať podnikať v prostredí malého a stredného podnikania. Spolupráca vysokoškolských inštitúcii prináša do študijného programu niekoľkoročné medzinárodné skúsenosti z oblasti magisterského štúdia. Táto medzinárodná angažovanosť je to, čo odlišuje daný program od iných študijných programov na vzdelávacom trhu.

Konzorcium vysokoškolských inštitúcii MHEI združuje nasledovné univerzity:

• University of Ioannina, Grécko
  • Szent Istvan University, Maďarsko
  • University of Bari Aldo Moro, Taliansko
  • Žilinská univerzita v Žiline, Slovenská republika
  • Poltava University of Economics and Trade, Ukrajina

Študijný program bol schválený na Malte národnou komisiou vysokoškolského a ďalšieho vzdelávania NCFHE na základe Európskeho kvalifikačného rámca v medziach programu Erasmus+. Štúdium je ekvivalentné magisterskému štúdiu (úroveň 7 - postgraduálna úroveň). Akreditácia kurzu je garantovaná certifikáciou EQA. Získané ECTS kredity sú uznávané v rámci európskeho vzdelávacieho priestoru.

Online študijný program Masters in Entrepreneurship je spolufinancovaný z programu Erasmus+ a dĺžka štúdia je 18 mesiacov.

Študenti v priebehu prvých 9 mesiacov absolvujú 9 modulov (predmetov) zameraných na oblasť podnikania, financií, manažmentu, marketingu, využitia IKT v marketingu a pod. Následne študenti absolvujú 3 mesačnú stáž vo vybranom podniku zo sektora SME a na záver štúdia vypracujú projekt podnikateľského plánu (6 mesiacov), ktorý bude potrebné obhájiť pred komisiou.

V súčasnosti je zapojených do vzdelávania 14 študentov z celého sveta (Zambia, Ghana, Keňa, Azerbajdžan, Ukrajina, Malta a Slovensko) pričom traja študenti pochádzajú z našej univerzity, konkrétne z FPEDAS.