Prezentačno–propagačná plavba po Dunaji

Takmer 90 žiakov a študentov z Martina, Žiliny, Kysuckého Nového Mesta, Púchova, Piešťan a Bratislavy so svojimi pedagógmi sa stretlo dňa 8.10. 2018 na lodi Žilina so zástupcami akademického prostredia, aby sa dozvedeli čo to viac o možnostiach štúdia na Žilinskej univerzite. Počas plavby po bratislavskom úseku Dunaja si účastníci akcie „Loďou v ústrety budúcej kariére“ nielen prehliadli plavidlo, zoznámili sa s kapitánom a zakormidlovali, ale si i prezreli infraštruktúru nákladného prístavu Bratislava a navštívili opravárenskú lodenicu.

Veľká vďaka patrí vedeniu spoločnosti Slovenská plavba a prístavy – Lodná osobná doprava Bratislava, menovite Ing. Marekovi Považanovi, absolventovi študijného programu „vodná doprava“ a viceprezidentovi spoločnosti, ktorá opäť nezištne poskytla plavidlo a pre účastníkov plavby zabezpečila občerstvenie na palube. Naše poďakovanie patrí i Ing. Kataríne Mihalovičovej, absolventke študijného programu „vodná doprava“ a uznávanej odborníčke na vnútrozemskú plavbu a prístavy, ktorá počas plavby zabezpečovala sprievodné slovo a odborný výklad.

Veríme, že i vďaka tomuto – už tradičnému – podujatiu sa všetci tí, ktorí majú vzťah k vode, páčia sa im lode a plavba, nadchli pre vodnú dopravu a už čoskoro sa stanú našimi študentmi.